Registrace  Obnovení hesla
ico_user Jindřich Radič
ico_date 24. 10. 2012 | 20:00
Další
 

Veronika Zieglerová

Dvojnásobná mistryně republiky v bodyfitness, 4. na ME

Ahoj Verčo! Předem bych ti chtěl ještě jednou poděkovat za možnost rozhovoru, především pro čtenářky bude určitě velmi inspirující. Můžeš prosím tě uvést svou (aktuální) výšku, váhu soutěžní a současnou, pokud možno věk a telefonní číslo…? :-)
Tak moje výška je 159 cm, je mi 30 let a telefonní číslo je možno najít na mých webkách :-), co se týká váhy - tak soutěžní 56 kg a mimosoutěžní 58 – 62 kg.
Tvoje postava je myslím v očích mnoha žen taková ta ideální, určitě by takovou většina brala pokud možno hned :-)… Jak dlouho ale trvalo tobě, než ses vypracovala na současnou úroveň?
No, já se už asi narodila jako “sporťák“ :-), dělala jsem gymnastiku, pak atletiku - obojí muselo skončit kvůli zranění. Cvičení se věnuji už dlouho, ale nejvíc jsem na sobě zapracovala ty tři roky, když jsem závodila - pak následovala roční pauza od „činek“ :-), ale teď od ledna už zase makám ostošest a super! Takže by se dalo říct, že za „formu“, jakou teď mám, může hlavně dřina za posledních 5 let.
Veronika Zieglerová
A co nebo kdo tě přivedl do fitnesscentra? Jak jsi vypadala úplně na začátku?
Chtěla jsem to prostě zkusit :-), když se mi dostaly do ruky první časopisy Muscle & Fitness a já uviděla fotky Cory Everson - to bylo před 14 roky :-). Tehdy mi bylo 16 let a už tenkrát jsem měla „vyběhanou“ postavu z atletiky. Vážila jsem asi 52 - 53 kg a začala jsem cvičit proto, že jsem chtěla mít vypracovanou postavu a hlavně zpevněné bříško a zadeček :-).
Věnuješ se cvičení a trenérské činnosti už pěkných pár let. Proč jsi nezačala sbírat závodní zkušenosti a tituly už dříve, a nejen poslední tři roky? Jezdila ses do té doby na soutěže alespoň dívat?
Já na prvních závodech byla ale už ve 20-ti letech - tehdy v kulturistice (kategorie fitness a bodyfitness ještě nebyly), jenže to se mi nějak moc nelíbilo - už to na mě bylo „moc svalů“. Takže jsem se spíš věnovala cvičení a práci s výživou. Závody jsem samozřejmě sledovala. No a pak když přišly nové kategorie - fitness a pak bodyfitness - tak mě Ríša Čada a Pavol Jablonický přemluvili a já do toho šla a zkusila to :-).
Takže v kulturistice jsi si to zkusila, a co fitness? Průprava z gymnastiky musela být dostatečná, ne? Nebo se ti nejvíc zamlouvá právě bodyfitness?
Rozhodně bodyfitness. Kulturistika je na mě už opravdu moc svalů a fitness - strašně se mi líbí a moc obdivuji ty sestavy - ale vzhledem k mým zraněním z gymnastiky - obě zlomená zápěstí, natržený hamstring... Takže fitness sestavy mám jen na exhibice, ale vím, že to není na evropské nebo světové podium. 
Ty vado, no co tam s tebou dělali... A pomáhal ti někdo v přípravě aspoň na první soutěže, nebo i teď, ač ostřílená závodnice, si necháš ráda poradit?
Rad není rozhodně nikdy dost!!!!:) Při prvních závodech mi s tréninky pomáhal Ríša Čada. S Pavlem Jablonickým mi radili i ohledně výživy a diety, ale s pózováním to byla legrace - bodyfitness bylo tenkrát „v plínkách“ :-), takže jsme to vyloženě „dolaďovali“ až těsně před podiem.
Jak tě podporuje tvoje rodina (kromě Žanetky, to už víme :-)), rodiče a známí – jezdí ti fandit na soutěže, jsou na tebe náležitě pyšní?
:-) Žanetka byla a je opravdu asi můj největší fanda :-) (teď jsem teta čekatelka - takže bude o fandu víc :-)) ovšem rodiče - no, těm se to moc nelíbilo - to už líp přijali, když jsem začala pískat americký fotbal :-), ale mému závodění nikdy moc nefandili. Zato mi to vynahrazovali mí přátelé - nejen, že chápali mojí přípravu, ale jezdili mě podporovat na všechny moje závody a to pro mě moc znamenalo - takže pyšní na mě jsou a samozřejmě i moji rodiče - hlavně taťkovi nezbylo nic jiného, než se  s tím smířit :-)… Ale trvalo asi 2 roky, než si doma vylepil můj první plakát a to ještě s komentářem, že bych tam mohla být víc oblečená :-).
No jo, tak co kdybys náhodou nastydla, že jo? Já byl tuhle u mamky, ptala se, co jsem dělal v sobotu... „byl jsem na závodech“, povídám, zrovna jsem vyhrál :-) rozumíš, chtěl jsem se vytahovat a tak, tak čekám na tu otázečku, jakže to dopadlo… „A to ses na to ještě nevykašlal?“ :-) Chodí i tvůj přítel do posilovny? A líbí se ti svalnatí muži, nebo tě ani příliš nezajímá, jakou má chlap postavu?
Přítele teď momentálně nemám - a jestli se mi líbí svalnatí muži? No, mě opravdu nezáleží jakou má chlap postavu, ale „jaký je“, to je do života daleko důležitější.
Veronika Zieglerová
V tom s tebou samozřejmě souhlasím. Trocha statistiky: 95% mužů cvičí právě kvůli hezké postavě, aby se líbili ženám, zbývající 4% se chtějí líbit mužům a 1% jsou fanatičtí kultící. Těch 95% estétů na to ještě nepřišlo, no… Někdo mi říkal, že mezi ženami na soutěži panuje dost velká rivalita… Moc se spolu prý nebaví, snad se dokonce na sebe mračí, hřeben nebo třeba partnera :-) odmítají půjčit. Jaké jsou tvé zkušenosti ze zákulisí? 
Hřeben bych půjčila - partnera ne :-)! Tak rivalita je určitě v zákulisí každého sportu! Takže i tady - ale já na tohle moc nejsem - závodila jsem pro radost a zkušenosti - takže proč si to kazit. A navíc jsem vždycky ráda předala zkušenosti a poradila nebo pomohla s přípravou i mým soupeřkám, protože čím víc závodnic na podiu, tím lepší soutěž :-).
Hezká odpověď! A co je pro tebe největší motivací a motorem pro zlepšování?
Rozhodně moji přátelé a fanoušci. A teď momentálně „Liga výjimečných“ :-) Fitnessworldu - focení a natáčení tréninkových videí. 
Jak se cítíš na pódiu, jsi uvolněná a klidná, věříš si? Nebo býváš nervózní a říkáš si, že tam snad ani nepůjdeš?
No jasně, že bývám nervózní - proto si sebou vždycky beru šampus od taťky :-). Bez skleničky před semifinále to nejde :-), ale jak už jsem na podiu, tak si to prostě užívám - baví mě to!
Jo, tak takhle? No hezký, hezký, tak chlastat jo, ale běhat po hřišti s píšťalou a občas si zapózovat na pódiu, to by jako nešlo. Já bych řekl, že to má tatínek trošku obráceně, hele :-). Chystáš se na nějaké závody letos?
No, 1.ledna jsem začala zase pořádně makat - a jsem překvapená, jak moje tělíčko reaguje, shodila jsem nějaký tuk (bez dietky :-)) a nabrala nějakou svalovinu hodně do kvality. Moji přátelé a známí v posilce do mě ustavičně „šťourají“, ať vylezu na podium - no, pro mě je teď důležité opravdu makat a udělat skvělou formu na focení pro Fitnessworld - a závody....hm - uvidíme :-).
Tak se možná máme na co těšit :-) Co si dáš okamžitě po soutěži, na co se třeba celou dietu těšíš?
Na twistr :-), carpacio, nebo pořádný steak s americkými brambory :-) a samozřejmě něco sladkého - jenže žaludek je většinou tak scvrklý, že toho moc nesním a jsem ráda, že si odpočinu.
Hm, tak to je normálně dietní, ne? Trošku mi to připomíná Luboše Černého, který nám jednou povídal: "To jsem se zas přežral, po dietě!" "A co sis dal?" "No nějakou rýži a kuřecí prsa, ale hodně..." :-) Jak dlouho držíš předsoutěžní dietu a můžeš aspoň nastínit, co takový den v dietě jíš?
Moje příprava je zhruba 3 měsíce a hodně přísnou dietu jedu tak 6 – 8 týdnů před prvními závody. A co jím? Tak klasika: rýže, rýžové suchary, omeleta z vaječných bílků, kuřecí, krůtí prsa, hodně zeleniny, placky z rýžové mouky, vaječných bílků, ovesných vloček :-) atd..
Tak to je opravdu klasika. Doporučuji trošku zpestření a zařadit lahodný odtučněný tvaroh a sojové kostky přelité vřící vodou :-) A jak naopak vypadá období nesoutěžní? Hlídáš se celý rok, jsi na sebe přísná? Dáš si občas třeba svíčkovou s knedlíky?
Tak mám asi tu výhodu, že mi knedlíky nechutnají, ani špek, klobásy, máslo apod.. Jsem hrozný „masožrout“:-), miluju hovězí, carpacio, tatarák, krůtí a kuřecí…, takže ani v mimosoutěžním období u mě „rohlíková“ strava nehrozí :-).
Prozradíš nám dopředu nějaký tvůj oblíbený recept, který chystáš pro svoje pěkné webové stránky?
Vaření je jeden z mých nej koníčků - ale jsem nezmar - hrozně mě baví vymýšlet a vařit nejen fitness jídla, ale horší už je to s tím „to zapisovat“ :-) ... mí přátelé mi dokonce už koupili speciální “kuchařkasešit“, aby mě donutili, tak jak bude víc času, tak slibuju, že se k tomu dokopu :-).
Mám kamarádku, ta za den vypije asi půl litru, ještě snad kafe, prý aby se „nezavodnila“. No musím říct, že 46 kilo a fakt se zavodněná nezdá :-). Poraď, co říct takovým ženám a jak je naučit pít?
Tak tenhle problém znám. Tím, že tak málo pije, tak organismu hrozně ubližuje - likviduje si nejen ledviny, ale i limfatický systém, navíc tím tvoří “živnou půdu“ pro celulitidu. Rozhodně ji přesvědčit, ať začne denně pít min. 2 - 3l tekutin, a doporučit jí doplňky na bázi zeleného čaje, uva ursi apod. Třeba Water control od Scitecu, jelikož tyhle doplňky pomohou jejímu organismu, aby reguloval a nezadržoval zbytečně vodu a celkově se pročistil.
Veronika Zieglerová
Super! A víš, že si na tu celulitidu, ač fakt hubená, taky stěžuje? Takže je dost pravděpodobné, že právě v nepití je ten problém. Třeba ji teď přesvědčíme :-). Používáš nějaké suplementy? Můžeš nějaké osvědčené doporučit čtenářům?
Rozhodně CLA, BCAA, vitamíny, co se týká spalovačů, tak turbo fat killer, hydrox., max, a jsem velmi spokojená s NO systémy na bázi argininu. To je trénink fakt mazec :-). A samozřejmě komplexní amina v tekutém stavu a l-glutamin
No, je toho docela dost. A kolik procent podle tebe hraje výživa v přípravě závodnice v bodyfitness? 
60 - 70 %. Rozhodně je výživa a strava strašně důležitá!
Docela dost by mě zajímalo, jak dalece se liší tvá dokonalá postava od údajně ideálních (dokonalých) 90 - 60 - 90….
:-) nemám změřeno a ani doma metr - takže to popřípadě dodám později :-), ale rozhodně se postava bodyfitnessky hooodně liší od postavy „modelky“ :-).
Cvičíš i s velkými činkami? Procvičuješ svaly základními, těžkými cviky, jako jsou mrtvé tahy, dřepy, tlaky v leže a sedě…
No, já z těchto základních cviků cvičím pouze tlaky na ramena a to ať už na multipressu nebo s činkami v sedě a na prsa tlaky s jednoručkami na lavici... Co se týká dřepů, tak spíš vymýšlím různé varianty - polohy nohou apod. a jezdím hooodně opakovaní jen s tyčí - je to výborné na formování stehen a zadečku.
Snažíš se zvyšovat váhu činek a zátěží, zvyšovat sílu? Jaké máš třeba osobní rekordy v určitých cvicích, třeba na legpressu apod.?
Moje tréninky jsou spíš s lehčími váhami a hodně opakování a nebo „pumpovací“. Jediné dvě partie, které cvičím “tvrději“, jsou ramena a prsa - a to tlaky na ramena s jednoručkami v sedě s oporou - max. 24 - 26 kg činky a tlaky s jednoručkami na šikmé lavici - tam mám „rekord“ 34 kg činky :-)... ale teď po říjnové operaci loktu jsem se dostala max. na 28 kg - zatím :-)
Ty tlaky na ramena i prsa, to jsou váhy, který leckdy používají normálně chlapi, takže dost dobrý. Hlavně pozor na ten loket teda. A jaký je tvůj oblíbený a nejméně oblíbený cvik?
Nedá se říct, že bych měla nejvíce a nejméně oblíbené cviky, protože už cvičím a volím cviky, které „mi berou“, tzn. vyhovují a cítím, že maximálně procvičím sval. Taky je samozřejmě hodně důležitá technika, třeba u prsou: „bench“ nejezdím, protože daleko víc mi dají tlaky s jednoručkami.
Co považuješ na své postavě za slabinu, a jak na ní pracuješ?
Ramena - a už na nich od začátku ledna tvrdě makám :-), jak jsem už psala...
A co naopak za přednost a čím to, že je tou předností?
Záda a nohy se zadečkem - to mám po mamince :-) ... je to prostě genetika.
Kolikrát týdně cvičíš v posilovně a kolikrát procvičíš jednotlivé svalové skupiny?
Pokud jsem v tréninku jako teď od ledna, tak prakticky každý den. Samozřejmě občas dám volno - teď se těším, až se oteplí a vytáhnu in-liny :-). Pro mě je to vítaná „změna“. Jinak moje tréninky - mám radši kratší intenzivní trénink a soustředím se na trénování ramen, prsou, břicha a nohy se zadečkem - tyhle partie procvičím prakticky 3 - 4 x týdně - k tomu přidám protažení bicepsu nebo tricepsu a zad. Na tyhle partie se soustředím méně a jedu je až druhé v tréninku. Celkově tréninky hodně měním podle pocitu.
Jakým aerobním aktivitám se nejraději věnuješ, jaké jsou podle tebe nejefektivnější?
Pro mě je ve fitku ideální veslovací trenažér, stepr nebo crossový trenažér. Samozřejmě nejefektivnější je běhání, ale přiznávám, že na běžícím páse ve fitku mě to moc nebaví, takže ho zařazuji většinou pouze v předsoutěžním období, pokud se nedá běhat venku. To samé je u mě s kolem. Ve fitku ne :-). Jedině do přírody, to je něco jiného. A samozřejmě in-line brusle, ale pouze s chrániči, znám se :-).
Oblíbení autoři - knihy
L.Vaňková - Stříbrný jednorožec atd., Terry Prachett, Silver Ravenwolf....a spíš naučná literatura, která se týká výživy, posilování apod... Bohužel na čtení poslední roky moc času není, což mě dost mrzí.
Oblíbená hudba, film, seriál…
Oblíbená hudba? To je dost individuální, podle toho, jestli jsem doma a odpočívám a nebo v mp3 do posilky musím mít nahranou „divočinu“, aby se mi líp cvičilo :-), takže si ráda poslechnu pop, rock, ale i elektro, tranc...
Seriál - Dr.Hause, filmy - Mizerové II, Vítězové a poražení, Gridiron Gang
Životní a sportovní cíle…
Životní cíle? Držím se „hesla“,že život má takový smysl, jaký mu dáme...Být zdravá a šťastná, ať v soukromí či práci a k tomu nevyhnutelně patří to, aby byli šťastní a zdraví všichni důležití lidé v mém životě - rodina a přátelé - je to pro mě hodně důležité, protože pro mě moc znamenají a život mě už naučil, že jsou v mém žebříčku hodnot, pokud bych musela volit, před prací :-)
A sportovní cíle?... Tím,že jsem vyhrála dvakrát MČR a byla 4. na ME, dostala se do pár časopisů a na plakáty :-) ... Tím jsem si splnila pár svých snů... No a pokud se zadaří, tak bych ráda pokračovala dál. Ale nejen závodní kariéra, je pro mě velmi důležitá i moje práce - jako výživový poradce pro mnoho sportovců - je pro mě velkým úspěchem, když se daří i jim, a v tom chci rozhodně pokračovat a zdokonalovat svoje znalosti jak jen to půjde.

Tak ještě jednou díky a ať se moc daří, Verčo!

Hodnocení prodejců
    hhhhhhh34        26. 04. 2009 | 10:16
KobeZeus
− − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − −
    hhhhhhhh        07. 11. 2008 | 16:35
admin
− − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − −
    hhhhhhh34        06. 11. 2008 | 21:37
l.topinka
− − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − −
    hhhhhhh12        21. 10. 2008 | 20:48
Filip Hunal
− − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − −
Příspěvky ve fóru
29. 10. 2009 | 14:07
Nightfall 
− − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − −
27. 10. 2009 | 17:16
Jindřich Radič 
− − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − −
27. 10. 2009 | 13:07
Nightfall 
− − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − −
Poslední komentáře
03. 06. 2009 | 06:56
Roman Maršálek 
− − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − −
03. 06. 2009 | 06:51
Roman Maršálek 
− − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − −
30. 05. 2009 | 14:00
Lubomír Beránek 
− − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − − −
Copyright© Pro Body® 2008-2018.
Všechna práva vyhrazena.
Online: 1 | Celkem: 3850849
Pro Body hostuje eBoundHost.com.
Odkaz: NUTRIS ®.net
Kontakt
www.nutris.net